Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3
Gebelik Testi - Hamilelik testi nasıl yapılır ? Sonuç nasıl anlaşılır ?
hamilelik testi

Gebelik testi

Evde yada laboratuvarlarda yapılan gebelik(hamilelik) testinde dikkat edilmesi gerekenler yazıyor.

Cumartesi, 14 Tem 2012 yorum ekle yorumlara git

Adet Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Adet ağrısına ne iyi gelir, adet ağrıları nasıl geçer, adet ağrısına iyi gelen bitkisel çaylar, doğal yollarla adet ağrılarına çözüm.

Doğum sonrası cilt lekelerinden kurtulun

Doğum sonrası oluşan lekelerden kurtulmak için ihtiyacınız olan öneriler yer alıyor.

Menopoz ve dikkat edilmesi gerekenler

Menopoz döneminde dikkat edilmesi gerekenlerin yanısıra oda dönemde meydana gelen kemik erimesi.

Hamileliğin ruhsal yönü

Hamilelik döneminde kadınların yaşadığı fiziksel ve sinirsel sorunlar hakkında yararlı bir makale.Tarih : Cumartesi, Temmuz, 2012
Kategori : Kadın ve Doğum
Yazar : Yönetici
Okunma Sayısı :
Yorum Sayısı : Yorum Yok
Hamile olup olmadığından şüphelenen kadınların evde yada hastanede tabii tutulduğu teste gebelik testi denir. Özellikle eczanelerden alınarak evde yapılan testin sadece size özel olması ve sonucunun sadece sizin trafınızdan bilinmesinin yanı sıra kötü tarafıda bazen yanlış sonuçlar vermesidir. Bunları her ne kadar aşağıda açıklamış olsakta buradan söylemekte fayda var.
gebelik testi
Gebelik testi teknolojinin gelişmesiyle çok doğru sonuçlar vermeye başladı ancak bu sadece son yıllara has bir durum değildir. Özellikle eski mısırlıların hamileliği anlamak için eşitli yollara başvurdukları biliniyor. Karbuz ve süt karışımı verilerek kusup kusmadığına bakan mısırlılar buna göre doğru/yanlış kararlar veriyorlardı. Şuan günümüzde yapılan gebelik testlerin ise %99’unun doğru sonuçlar verdiğni söylemek heralde yanlış olmaz.

Peki gebelik nasıl anlaşılır ? Kadın vücudunda döllenme gerçekleştikten sonra bir hormon salgılanır. Salgılanan bu hormal ilk önce kana daha sonrada idrara geçer ve bu sayede oluşan farklılık gözlenir. Sonuç olarak hamile olup olmadığınız belli olur. Kan ve idrarda bulunan bu hormon sayesinde hem kandan hem de idrardan alınan örnekler yardımıyla gebelik testi yapılabilir.

Evde gebelik testi nasıl olur ? Günümüz teknolojisinde ister evde ister hekim yardımıyla hamilelik testi yaptırabiliyorsunuz. Bu bir nimettir, İnşallah şükrünü biliyoruz. Bu sayede evde sonucu sadece sizin bileceğiniz, kolay ve pratik gebelik testi yapabiliyorsunuz. Yukarıda bahis ettiğimiz gibi vücutta bir hormon salgılanıyor. İşte bu salgılanan hormon yardımıyla renk değişimi gözlenir. İdrara batırılan test çubuğu farklı farklı olabilir. Bunun için eczaneden kullanım talimatını almanız gerekir. Gebelik testi

Piyasada oldukça fazla çeşit bulunduğu için sizlere kullanım talimatını okumanızı öneriyoruz ancak eğer almadıysanız ve çubuğunuz üç çubukluysa şu tüyoyu verebiliriz: birine idrar damlatın, birinden testin sonucunu diğerinden de doğru yapılıp yapılmadığını öğrenin.

Gebelik testinde en doğru sonuç ne zamandır ? Bunun için çok basit bir yöntem bulunuyor, beklemek. Evet yumurtlama olduktan yaklaşık 10 gün sonra testlerden pozitif sonuçlar almaya başlayabilirsiniz ancak yumurtlamanın geç gerçekleşme ihtimali olduğundan dolayı bazen negatif sonuç alabilirsiniz. Hemen kestirip atmamalısınız çünkü gebelik testinde en dooğru sonuç için sabır şarttık. Bir müddet bekledikten sonra, özellikle adet döneminden 1 hafta 10 gün kadar sonra tekrar test yapmak gerekir. Ancak doğru sonuca böyle ulaşabilirsiniz.

Diğer bir doğru zaman taktiği ise idrarınızı yaptığınız saattir. Bunun için sabah idrarı etkilidir çünkü belirttiğimiz hormon sabah saatlerinde idrarda fazla bulunur.

Eğer durumu kimsenin duymamasını istiyorsanız başvurduğunuz Kadın Doğum Uzmanı sizin bilgilerinizi zaten gizli tutacaktır, gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Her ne kadar evde yapılan gebelik testleri güvenli sonuçlar versede bir aksilik olmaması için başvuru şart.

Yukarıdaki yazıda yer alan hiçbirşeyi uzman doktor önerisi olmadan uygulamamanız gerektiğini unutmayın (özellikle hamilelerin). Hiçbirşeyden sitemiz sorumlu değildir.
 
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
*

Daha fazla Kulak-Burun-Boğaz
Geniz akıntısına ne iyi gelir ?

Geniz yada burun akıntısına ne iyi gelir, geniz akıntısı nasıl geçer ve geniz akıntısına iyi gelen bitkiler.

Kulak ağrısına ne iyi gelir ?

Kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısı nasıl geçer, kulak ağrısına bitkisel ve doğal çözüm.

Horlama ve tedavisi

Horlamnın tanımı, insanların neden horladığı, çözüm önerileri ve horlamanın tedavisi.

Kapat