Elma yağı

Elma yağı

Elma yağının faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği, vücut için önemi ve elma yağının kullanımı.

Pazartesi, 17 Eyl 2012 yorum ekle yorumlara git

Keten tohumu

Keten tohumumun faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği, kullanımı ve çeşitli bilgiler yer alıyor.

Ispanak

Ispanağın faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği, kullanımı ve ispanak hakkında genel bilgiler.

Enginar

Enginarın hangi hastalıklara iyi geldiği, kullanımı, içeriği ve enginarın vücuda faydaları.

Ceviz ve ceviz yağı

Ceviz ve cevizden elde edilen yağın faydaları, zararları, nelere iyi geldiği ve ceviz hakkında bilgiler.

Alıç

Alıç bitkisinin kullanım şekli, faydaları, zararları, nelere iyi geldiği ve alıç çayı hakkında geniş bilgiler.Tarih : Pazartesi, Eylül, 2012
Yazar : Yönetici
Okunma Sayısı :
Yorum Sayısı : Yorum Yok
Elma yağı : Anadolu’nun birçok yerinde adaçayı olarak bilinir. Elma yağı ballı baklagiller ailesi içersinde yer alan geçmişten günümüze insanlığa hizmet veren bir bitkidir. Yapraklarından distilasyon yolu ile acı elma yağı elde edilir. Elma yağı bünyesinde tuyon, sincol, barneol ve piren maddelerini barındırır. Elma yağı

Elma yağının faydaları

  • Bebeklerin en önemli sorunlarından birisi gaz sorunudur. Bütün anne ve babalar bebeklerinin gaz sorununu gidermek için değişik yöntem ve teknikler uygular. Bu yöntemlerin en etkilisi elma yağının kullanılmasıdır.
  • İnsanlar vücutlarındaki pisliklerini dışkı ve ter yolu ile atar. Ter yolu ile vücuttan çıkan pislik gerisinde hoş olmayan koku bırakır. İnsanlar bu kötü kokuyu gidermek için parfüm, deodorant kullanır. Elma yağının en önemli faydalarından birisi insandaki bu ter kokusunu gidermesidir.
  • Bebeklerin en önemli sıkıntılarından birisi idrar konusunda sıkıntı çekmesidir. Vücuttaki pislikleri su yolu ile dışarı atmak için vücutta yeteri kadar idrarın birikmesi gerekir. Elma yağı vücuttaki idrarın birikerek sağlıklı bir boşaltım işleminin gerçekleşmesini sağlar.
  • Elma yağı bronşit hastalığının tedavisinde kullanılır.
  • Elma yağı adet düzensizliği sorunu yaşayan insanların sorunlarını giderir. Ayrıca hormon dengelenmesinde aktif rol oynar.
  • Elma yağı cilt temizliğinde kullanılan etkili bir yöntemdir. Cilt bakımında ve güzelleşmede etkili bir bitkisel üründür. Elma yağı
  • Elma yağı mikropları öldürücü bir etkisi vardır. Ayrıca yaraların iyileşmesinde çok etkilidir.

Elma yağının kullanımı : Elma yağı bebeklerde sabit bir yağla inceltilerek kullanılmalıdır. Mesela 100 ml susam yağına 2 kapak dolusu elma yağı karıştırılır. Elde edilen karışım bebeklerin göğüs kısmına ve topuk altlarına masaj yapılarak uygulanır.

Yukarıdaki yazıda yer alan hiçbirşeyi uzman doktor önerisi olmadan uygulamamanız gerektiğini unutmayın (özellikle hamilelerin). Hiçbirşeyden sitemiz sorumlu değildir.
 
  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok
*