Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3
Kramp - Nasıl geçer, kramp neden olur, kramp tedavisi
kramp nedir? nasıl geçer ?

Kramp

Ani gelişen kramp olaylarında ne yapılması gerektiği, nasıl geçirileceği ve çeşitli ipuçları yer alıyor.

Cumartesi, 14 Tem 2012 yorum ekle yorumlara git

Boyun tutulması, ağrısı ve fıtığı için egzersiz

Boyun sağlığınız için yapmanız gereken egzersizler ile fıtık, tutulma ve ağrıları en aza indirin.

Boyun tutulması

Boyun tutulmasının nasıl geçeceği, tedavisi için öneriler, boyun tutulmasının nedenleri ve belirtileri yer alıyor.

Bilek burkulmaları

Bilek burkulmalarının tedavisi, neden ve belirtileri, alınabilecek önlemler ve el, ayak bileği burkulmasının tedavisi.Tarih : Cumartesi, Temmuz, 2012
Kategori : Hareket Sistemi
Yazar : Yönetici
Okunma Sayısı :
Yorum Sayısı : 1 Yorum
Günlük hayatın her döneminde ve her anında karşılaşabileceğiniz krambın neden olduğunu yada nasıl geçtiğini merak etmişsinizdir. Özellikle günlük hayatta kulaktan kulağa yayınlan birçok kramp tedavi yöntemi vardır. Bunların başında iğne batırmak, kıl yolmak gelir. Bizler krambın nasıl geçeceğine dair farklı bilgiler vereceğiz.
hamileliklte kramp
Öncelikle “Kramp neden girer ?” sorusunun cevabını bilirsek nasıl geçeceği hakkındada biraz bilgi edinmiş olabiliriz. Kramp kasların ani ve ağrılı bir şekilde gerdirilmesi sonucu oluşur. Bu size kaslarınızı ani bir şekilde canlatmamanız gerektiğin bir örneğidir. Bu sadece tanımda bize verilen bir örnekti. Aşağıdaki bölümde daha geniş bilgileri bulabilirsiniz.

Kramp neden girer ? Aşırı yüklenme kramp oluşumun en büyük sebebidir. Bu yüklenmeyi fazla egzersiz, kasları aşırı yorma olarak açabiliriz. Bir pozisyonda uzun süre kalmakta kramp oluşturabilir. Su kaybı, şeker hastalıkları, böbrek, kalp, kas ağrıları kramp oluşumunun diğer sebepleridir.

Hamilelerde dikkat etmişseniz oldukça sık kramp girer bu yüzden doktorlarının hamilelere magnezyum(mg), kalsiyum(ca), patasyum(k) alımına dikkat etmeleri ve bunlardan az miktarda almamaları gerektiği çok defa duymuşsunuzdur. Çünkü bu minerallerin eksikliğide kramp oluşumuna davetiye çıkarır.Kramp

Kramp nasıl geçer ? Kramp girdikten genellikle kısa bir süre sonra geçer. Bu sizin bir müddet beklemeniz gerektiğini açıklar. Kramp giren bölgeyi sıcak su ile ovalamak, masaj yapmak ve gerdirmek krampınızı geçirir. Maçlarda dkkat etmişseniz eğer kramp giren futbolcuya hemen bir arkadaşı yardıma gider ve iki ayağı arasındaki açıyı 90 dereceye getirir. parmaklarının bulunduğu bölgeyi aşağı doğru iterek kasları gerdirir. Bu genellikle maçın sonuna doğru olur çünkü kaslar aşırı yorulmuştur.

Peki denizde yüzüyorsunuz ve o anda kramp girdi ne yapacaksınız ? İşte bu durumda halk arasında dolaşan kramp geçirme yöntemlerini uygulamak gerekir. Kramp giren bölgeye eğer yanınızda iğne varsa (bulundurmak gerekebilir) batırmalı yoksa cimcik atarak krampı geçirmelisiniz. Bu sizin hayata tutunmanız için gereklidir, Allah muhafazaa.

Yukarıdaki yazıda yer alan hiçbirşeyi uzman doktor önerisi olmadan uygulamamanız gerektiğini unutmayın (özellikle hamilelerin). Hiçbirşeyden sitemiz sorumlu değildir.
 
*

Daha fazla Kulak-Burun-Boğaz
Geniz akıntısına ne iyi gelir ?

Geniz yada burun akıntısına ne iyi gelir, geniz akıntısı nasıl geçer ve geniz akıntısına iyi gelen bitkiler.

Kulak ağrısına ne iyi gelir ?

Kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısı nasıl geçer, kulak ağrısına bitkisel ve doğal çözüm.

Horlama ve tedavisi

Horlamnın tanımı, insanların neden horladığı, çözüm önerileri ve horlamanın tedavisi.

Kapat