Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3
Tansiyon hastalarının dikkat etmesi gerekenler ? - Tansiyon hastalarının beslenmesi
tansiyon dikkat edilmesi gerekenler ?

Tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli ?

Tansiyon hastaları tuz, kilo, mineral alımında dikkat etmesi gerekenler yazılmış. Merak edenler için tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli ?

Pazar, 22 Tem 2012 yorum ekle yorumlara git

Yüksek tansiyona ne iyi gelir ?

Yüksek tansiyon hastaları için yüksek tansiyona ne gelir, yüksek tansiyon hastalığında dikkat edilmesi gerekenler yer alıyor.

Tansiyon ölçümü

Tansiyonun nasıl ölçüleceği, ölçümden önce nelere dikkat edilmesi gerektiği yazııyor. Ayrıca 1 adet video eklenmiş.

Yüksek tansiyon (hipertansiyon)

Hipertansiyon(yüksek tansiyon), tedavi edilmemesi halinde ölüme götürebilecek ve genetiksel yada sonradan oluşan hastalık hakkında geniş bilgiler yer alıyor.Tarih : Pazar, Temmuz, 2012
Kategori : Tansiyon
Yazar : Yönetici
Okunma Sayısı :
Yorum Sayısı : 2 Yorum
Tansiyon hastalarının dikkat etmesi gerekenler ? Tansiyon tüm insalarda vardır, bu tüm insanlarda dikkat edilmesi gerektiğini en iyi şekilde açıklar. Şöyleki tansiyon kalbin kasılırken ve gevşerken yaptığı kan pompalaması sırasındaki basınca denir. Bu sebeple tüm insalarda bulunan tansiyon insalarda akla şu soruyu getiriyor: “Tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli ?” Bu durum sizi araştırmaya ve tansiyon hastalıkları hakkında detaylı bir bilgi edinmeye yönlendirir.

Öncelikle tansiyon hastalarının bilmesi gereken yüksek tansiyon hastası mı yoksa normal tansiyon değerlerine sahip biri mi olduğunu bilmesi gerekir. Eğer hipertansiyon (yüksek tansiyon) hastaları ise yapmaları gerekenleri bağlantıya tıklayarak daha özel bilgilere ulaşabilirler.

Aşağıdaki liste tansiyon hastalarının nelere dikkat etmesi gerektiğini daha genel olarak listeledik. Doktorunuza başvurarak hangi tansiyon hastalığına sahip olduğunuzu ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini kendisinen öğrenebilirsiniz.

Tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli ?

 • Çok duymuşsunuzdur tansiyon hastalarına doktorlar tuzu yasaklar, tuzu sofradan eksik etmek gerekir.
 • Fazla kilolarından kurtulmalı, beden kitle endeksine uygun hale gelmelisiniz.
 • Hayvansal yağlar yerine zeytinyağını kullanmalıdır. Kolesterol değerlerini takip etmelidir.
 • Gazlı içecekleri, soda, maden suyunu dikkatli ve az miktarda kullanmalı.
 • Alkol, sigara vs. gibi zararlı maddelerden uzak durmalıdır.Tansiyon hastaları
 • Doktorunuzun verdiği ilaçlara itibar etmeli, aksatmamadan kullanmalısınız.

Tansiyon hastaları ne yemeli, ne yememeli ?

Tansiyon hastaları özellikle kilo almamak ve tansiyon değerlerini çıkarmamak için yemelerine özellikle dikkat etmelidirler. Az tuzlu, az yağlı, bitkisel yağları tercih etmelidirler. Hayvansal yağlardan uzak durmalıdırlar.

Yukarıdaki yazıda yer alan hiçbirşeyi uzman doktor önerisi olmadan uygulamamanız gerektiğini unutmayın (özellikle hamilelerin). Hiçbirşeyden sitemiz sorumlu değildir.
 
 1. Ali
  Perşembe, 02 Ağu 2012 zamanında 19:20 | #1

  Tansiyon hafife alınmaması gereken bişeydir. Ayrıca bazı insanlar doktora gitmek yerine evde bir takım yöntemler uyguluyorlar tansiyon tedavileri için. Bunu yaparken düşük tansiyon ve yüksek tansiyon ayrımını iyi yapmamız gerekiyor. Bunu yapamıyorsak en sağlıklı yöntem doktora gitmektir.

 1. Pazar, 22 Tem 2012 zamanında 15:17 | #1
*

Daha fazla Kulak-Burun-Boğaz
Geniz akıntısına ne iyi gelir ?

Geniz yada burun akıntısına ne iyi gelir, geniz akıntısı nasıl geçer ve geniz akıntısına iyi gelen bitkiler.

Kulak ağrısına ne iyi gelir ?

Kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısı nasıl geçer, kulak ağrısına bitkisel ve doğal çözüm.

Horlama ve tedavisi

Horlamnın tanımı, insanların neden horladığı, çözüm önerileri ve horlamanın tedavisi.

Kapat