Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/saglikbi/public_html/wp-config.php:1) in /home/saglikbi/public_html/wp-config.php on line 3
Yeşil Çay - Nelere iyi gelir, faydaları, zararları
yesil cay

Yeşil Çay

Uzmanlara göre hergün bir bardak içilmesi gereken yeşil çayın faydaları, zararları, nelere iyi geldiği ve ne kadar tüketilmesi gerektiği yazıyor.

Perşembe, 12 Tem 2012 yorum ekle yorumlara git

Soğan Tüketiminizi artırın

Hemen hemen hergün kullandığımız soğanın faydalarını öğrenmek ve kullanımı artırmak için makaleyi okumalısınız.

Kudret Narı Bitkisi

Şifalı kudret narı bitkisinin faydalarının ele alındığı makalede, dünyada kudret narının kullanım amaçları yer alıyor.

Kırkkilit Otu Bitkisi

Kirkbir otunun günümüzde neler için kullanıldığı, faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği anlatılıyor.

Kedi Otu Bitkisi

Kedi otu bitkisinin faydaları, hangi hastalıklara iyi geldiği ve kullanım şekilleri anlatılıyor.

Kara Halile Bitkisi

Kara halile bitkisinin faydaları, nelere iyi geldiği ve hangi hastalıkları iyileştirmek için kullanıldığı yer alıyor.Tarih : Perşembe, Temmuz, 2012
Yazar : Yönetici
Okunma Sayısı :
Yorum Sayısı : Yorum Yok
Yeşil çay, çoğunlukla kullandığımız siyah çay ile birlikte üretilir. Ancak yapılan bazı işlemler bu ikisini birbirinden ayırır. Bu farklılık yeşil çayın siyah çaydan daha az kavurulmasından kaynaklanıyor. Özellikle geçmişe yönelik Çin filmlerinde dikkatinizi çekmiştir çay bahçelerine yer verirler. Bu onların geçmişten gelen çay kültürüne sahip olmalarından dolayıdır. Yaklaşık 4.000 yıldır kullanıldığı tahmin edilen yeşil çayı şifa aracı olarak gördükleri ise ayrı bir gerçek.
yeşil çay
Geçmiş insanlar deneme yanılma yoluyla yada çeşitli yöntemlerle elde ettiği sonuçları şu şekilde sıralıyor: başağrısı, vücut ağrıları, hazımsızlık, depresyon, immun sistem destekleyicisi, toksinleri uzaklaştırıcı, enerji verici ve yaşam uzatıcı.. Buradada gördüğünüz gibi yeşil çayın birbirinden çok faydasının olduğu söylenebilir.

Yeşil çay nasıl kullanılmalıdır ? Yeşil çayın en ideal kullanım alanının sabah aç karnına ve yatmadan bir saat öncesi olduğu söylenmektedir. Kaynamış suya yeil çay yapraklarını atarak demlemeli ve içerisine çeşitli maddeler atarak içmeniz öneriliyor. Bu maddeleri bir kaşık bal, biraz zencefil olarak tanımlayabiliriz. Ancak belirttiğimiz gibi dinlendirmelisiniz. Bu uzun süre olmamalıdır ancak kesinlikle aşırı sıcak içmeyiniz. Boğaz kanseri oluşumuna bile götürebilir, Allah muhafaza.

Bunun yanısıra size verebileceğimiz diğer bir ipucu ise yeşil çayın içerisindeki kafein ile alakalı. Kafein bazı insanlar için zararlı olabiliyor. O yüzden diyoruz ki bu sitede yayınlanan hiçbirşeyi doktora başvuramadan uygulamayın. Her insanın fizyolojisi bir değil, bu yüzden kesinlikle doktora başvurun. Bunun için çayı demleyin ve demini 1 dakika içinde dökün ve yeniden demleyin, biraz daha kafeinden arınmış olacaktır.

Yeşil çay günde ne kadar kullanılmalıdır ? Bu konuda çeşitli öneriler mevcut ancak her zaman orta yol iyidir diye düşünüyoruz ve 2-3 fincanın en doğrusu olduğuna inanıyoruz. Bu konuda elbetteki çok çeşitli bilim adamları araştırmalar yapmıştır ancak en önemli çalışmayı yapanlardan birisi olarak nitelendirilen Kuriyama tam 4 yıl boyunca araştırmalar yapmış ve hergün kesinlikle 1 bardak içilmesini önermiştir.

Yeşilçayın faydaları nelerdir ? Yeşil çay yukarıdada bahis ettiğimiz gibi geniş bir şifa kapasitesine sahip ve umuyoruz ki kullanan kişilere Allah şifa verir. İnternet ortamında yayınlanan yeşil çayın şifalarını sizler için derledik ve sunuyoruz.

 1. Kanser riskini azalttığı söylenmektedir.
 2. Kullanımının sağlık için çok doğru sonuçlar oluşturacağına inanılmaktadır.
 3. Grip ile mücadele ettiği söylenmektedir.
 4. Diyet yapanlar siyah çay yerine yeşil çayı tercih ettiklerini söylemektedirler.
 5. Kan damarlarını güçlendirdiği ve kan şekeri dengesini ayarlamada yardımcı olduğu söylenmektedir.
 6. Ömrü uzattığı düşünülmektedir.
 7. Bakımlı ve güzel görünen bir cilt için kullanılması tavsiye edilir.
 8. Solunum, dolaşım sistemlerine olmlu katkılar sağladığı söylenmektedir.
 9. Kansere karşı etkisinin olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya konmuştur.
 10. Güzellik için yeşil çayı tavsiye edenler oldukça fazla.
 11. Stresi önlediği düşünülüyor.
 12. Yeşil Çay

Burada listelediğimiz yeşil çayın faydalarının bazıları bilimsel araştırmalar bazıları ise günlük hayatta dolaşan bilgilerdir. Siz doktorunuza başvurarak yeşil çayı kullanınız. Bizler yeşil çayın nelere iyi geldiğini, yeşil çayın nasıl kullanıldığını, yeşil çayın hangi hastalıkları önlediğini derliyoruz ve bilgi aktarımına katkıda bulunuyoruz. Başka bir amacamız söz konusu değildir ve bu sitedeki tüm yazılar için geçerlidir.

Yeşil çayın sadece faydası yoktur, zararlarının olduğu söylenmektedir. Yeşil çayın sık idrara çıkarma, bulantı, kusma, uykusuzluk gibi zararlarının olduğu söylenmektedir. Eğer günlük hayatta yeşil çay içmeye karar verdiyseniz ve araştırma yapıyorsanız muhakkak doktorunuza görünün. Hamileler yada kalp hastalarının görünmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer doktorunuz yeşil çayı içmenize müsaadesi varsa o zaman kullanırsınız.

Yukarıdaki yazıda yer alan hiçbirşeyi uzman doktor önerisi olmadan uygulamamanız gerektiğini unutmayın (özellikle hamilelerin). Hiçbirşeyden sitemiz sorumlu değildir.
 
 1. şimdilik yorum yok.
 1. şimdilik geri bağlantı yok
*

Daha fazla Kulak-Burun-Boğaz
Geniz akıntısına ne iyi gelir ?

Geniz yada burun akıntısına ne iyi gelir, geniz akıntısı nasıl geçer ve geniz akıntısına iyi gelen bitkiler.

Kulak ağrısına ne iyi gelir ?

Kulak ağrısına ne iyi gelir, kulak ağrısı nasıl geçer, kulak ağrısına bitkisel ve doğal çözüm.

Horlama ve tedavisi

Horlamnın tanımı, insanların neden horladığı, çözüm önerileri ve horlamanın tedavisi.

Kapat